FINDIKYURDU ANAOKULUNDA ATIK PİL EĞİTİM TOPLANTISI “PİLLERİ GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSUNA AT, ÇEVREYİ TEMİZ TUT.”
FINDIKYURDU ANAOKULUNDA ATIK PİL EĞİTİM TOPLANTISI “PİLLERİ GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSUNA AT, ÇEVREYİ TEMİZ TUT.”
15 Mart 2018

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İthalatçıları Derneği’nin (TAP) işbirliğinde geri dönüşüm uygulamalarının çevre kirliliğinin önlenmesindeki rolüne dikkat çekmek amacıyla Merkez Fındıkyurdu Anaokulu Çotanaklar ve Laleler Sınıflarında “Pilleri Geri Dönüşüm Kutusuna At, Çevreyi Temiz Tut” konulu eğitim toplantısı yapıldı.

Fındıkyurdu Anaokulu Müdürü Meral YAVANOĞLU AKYOL: Çevre sorunları gün geçtikçe daha da büyümektedir. Üzerinde yaşadığımız topraklar gelecek nesillere devredeceğimiz bir emanettir. Bu emaneti kirlenmeden korumak ve gelecek kuşaklara aldığımızdan daha iyi bir şekilde devretmek hepimizin en başta gelen görevidir.

Çevrenin korunması konusunda en önemli adımlardan biri de toplumda çevre bilincinin oluşturulmasıdır. Bu bilincin oluşturulması ve yaygınlaştırılması eğitimle mümkündür. Bu nedenle çocuklarımıza çevre bilincini ve tabiat sevgisini küçük yaşlarda aşılamak gerektiğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Personeli Tevfik TEKBAŞ öğrencilere atık pil ve ambalaj atıkları hakkında bilgilendirdi. Eğitimde çocuklara geri kazanım bilinci aşılanırken, eğlenceli ve eğitici videolarla da verilen bilgiler desteklendi. Programın ardından öğrencilere çevre bilincini konu eden broşürler, boyama kitabı ve atık pil kutuları hediye edildi.