Giresun Valiliği
Giresun Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Giresun Valiliği
Giresun Valiliği

DUYURU

12.09.2012
DUYURU

İlimiz Dereli İlçesi sınırları içinde Aksu Deresi üzerinde Cenay Elektrik Üretim İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından kurulması planlanan “İkisu Barajı ve HES Projesi (41,60 MWm/40 MWe) (malzeme ocakları, kırma eleme tesisi ve beton santrali dahil) ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu ilgili Komisyon tarafından yeterli bulunarak nihai kabul edilmiştir.
 
ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesinde “(1) (Değişik:RG-30/6/2011-27980) Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ve Bakanlıkta on işgünü görüşe açılır. Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de dikkate alınır... ” hükmü yer almaktadır.
Söz konusu ÇED Raporu, Yönetmeliğin yukarıda belirtilen maddesi gereği olarak 26/06/2012 tarihinden itibaren 10 iş günü Müdürlüğümüzde halkımızın görüş ve önerilerine açılmış olup, görüş ve önerilerin askı süresi içinde (26/06/2012 tarihinden itibaren 10 iş günü içinde) Müdürlüğümüze yazılı olarak sunulması gerekmektedir.
 

 
Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır