Giresun Valiliği
Giresun Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü

5 Haziran Dünya Çevre Gününde Valiye Ziyaret

05 Haziran 2018
5 Haziran Dünya Çevre Gününde Valiye Ziyaret
5 Haziran Dünya Çevre Gününde Valiye Ziyaret
5 Haziran Dünya Çevre Gününde Valiye Ziyaret
5 Haziran Dünya Çevre Gününde Valiye Ziyaret

          Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cengiz VAROL beraberinde Şube Müdürleri Mustafa BAŞ, Abdullah AYAZ ve teknik personeller ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Vali Harun SARIFAKIOĞULLARI ‘nı 05.06.2018 günü saat 10:00 ‘da makamında ziyaret etti.

          Ziyarette konuşan Sayın SARIFAKIOĞULLARI, “Çevre sorunları günümüzde ülkelerin en önemli sorunlarından birisidir. Çevreyi koruyabilen ülkeler daha gelişmiş ve daha etkin kamu yönetimi olan ülkelerdir. Refah düzeyi gelişmemiş toplumlarda çevre bilinci oluşmadığı için çevreyi koruma konusunda hassasiyetlerin az olduğunu, o alanda yapılması gereken yatırımların da yapılamadığını görüyoruz. Bütün dünyada gelişmiş devletler insanların ve diğer canlıların yaşadığı ortamı aslına uygun bir şekilde korumak için çok ciddi tedbirler alıyor. Bizim ülkemizde ve ilimizde de buna paralel çalışmaları tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte vatandaşlarımızın da desteğiyle gerçekleştiriyoruz. Dünyanın bizlere emanet olarak bırakıldığının farkında olarak doğayı korumak, küresel boyutta yaşanan çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin insani görevidir. Çevrenin korunması ve iyileştirilmesi için gösterilen çabanın amacı, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarını sağlamaktır” dedi.

          İl Müdürümüz Cengiz VAROL ise kabullerinden dolayı Sayın SARIFAKIOĞULLARI ‘na teşekkür ederek, son 1 yıl içerisinde ilimizde gerçekleştirilen faaliyetler ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgi verip, “daha güzel yaşanabilir bir çevre için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz, sayın Valimizin konuyla ilgili yeni talimatlarını almaya geldik.’’ dedi.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır