YAŞADIĞIMIZ ÇEVREYİ KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR
07 Haziran 2017

Giresun Valisi Sn. Hasan KARAHAN, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle kendisini ziyaret eden heyeti makamında kabul etti. Heyette Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cengiz VAROL, İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT, Gedikkaya Anaokulu (Öğlen grubu Yıldızlar Sınıfı ve Papatyalar Sınıfı ) öğretmenler ve öğrencileri yer aldı.

 Ziyaret sırasında Sn. Hasan KARAHAN’a çiçek  ve atık pil kutusu takdim edildi.

 Ziyaret sırasında konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cengiz VAROL, 1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olarak kabul edildiğini ve 5–11 Haziran haftasının da Çevre Haftası olarak kutlandığını belirterek, “Bu vesile ile her vatandaşın, çevreci olması ve bu sorumluluğu taşıması, çevremizi koruma çabası içinde olmasını diliyorum” dedi. İl Müdürümüz Cengiz Varol , Çevre Haftası dolayısıyla yapılacak etkinlikler hakkında Sn. Hasan KARAHAN’a bilgi verdi.

 Sn. Hasan KARAHAN,5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutlayarak, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmanın hepimizin sorumluluğu olduğunu, Çevre Haftası nedeniyle düzenlenecek etkinliklerin bu konudaki farkındalık ve bilinci artırmada önemli bir rolü olacağını kaydetti. Çevre kirliliği ve çevrenin korunması konusunda toplumun en küçük birimi olan aileden, eğitimcilere, yerel yönetimden vatandaşlara kadar toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.