MİNİK ÇEVRE GÖREVLİLERİ İŞ BAŞINDA
MİNİK ÇEVRE GÖREVLİLERİ İŞ BAŞINDA
07 Mayıs 2018

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde geri dönüşüm uygulamalarının çevre kirliliğinin önlenmesindeki rolüne dikkat çekmek amacıyla Merkez Çıtlakkale Anaokulu Türkiyem Kulüp Sınıfında “Doğanın Pili Bitmesin, Atık Piller Çöp Değildir, Geri Dönüştürülebilir” eğitim toplantısı yapıldı.

                                                   

Çıtlakkale Anaokulu Müdürü Fatih YETER “Çevre sorunları gün geçtikçe daha da büyümektedir. Üzerinde yaşadığımız topraklar gelecek nesillere devredeceğimiz bir emanettir. Bu emaneti kirlenmeden korumak ve gelecek kuşaklara aldığımızdan daha iyi bir şekilde devretmek hepimizin en başta gelen görev olduğunu, Çevrenin korunması konusunda en önemli adımlardan biri de toplumda çevre bilincinin oluşturulmasıdır. Bu bilincin oluşturulması ve yaygınlaştırılması eğitimle mümkün olacağını belirtti.

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Personeli Burak ÖDEN tarafından öğrencilere atık pil ve ambalaj atıkları hakkında eğitim verildi.  Eğitimde çocuklara geri kazanım bilinci aşılanırken, eğlenceli ve eğitici videolarla da verilen bilgiler desteklendi. Programın ardından öğrencilere çevre bilincini konu eden broşürler, boyama kitabı ve atık pil kutuları hediye edildi.