ÇEVRE; BEKÇİ İLE DEĞİL AKIL VE SEVGİ İLE KORUNUR
06 Haziran 2017

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Görele İlçesinde, kamu kurum ve kuruluşlarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla Görele  80. Yıl Anaokulu Sabah Grubu Mor Sınıfı ve Sarı sınıfı anaokulu öğrencileri, Makamında Görele Kaymakamı Erdoğan Turan ERMİŞ  i ziyaret ettikten sonra öğrenciler tarafından Kaymakamlık Hükümet Konağındaki Kamu Kurum Kuruluşlara atık pil kutuları dağıtıldı.

Görele Kaymakamı Sayın Erdoğan Turan ERMİŞ makamında yapılan ziyarette yaptığı konuşmada, “Çevre sorunları gün geçtikçe daha da büyümektedir. Üzerinde yaşadığımız topraklar gelecek nesillere devredeceğimiz bir emanettir. Bu emaneti kirlenmeden korumak ve gelecek kuşaklara aldığımızdan daha iyi bir şekilde devretmek hepimizin en başta gelen görevidir.

Çevrenin korunması konusunda en önemli adımlardan biri de toplumda çevre bilincinin oluşturulmasıdır. Bu bilincin oluşturulması ve yaygınlaştırılması eğitimle mümkündür. Bu nedenle çocuklarımıza erken yaşlarda çevre bilincini ve tabiat sevgisini aşılamak gerektiğini vurgulayan ERMİŞ, “Doğanın Pili Bitmesin” sloganıyla yapılan etkinlikten dolayı 80. Yıl Anaokulu Öğretmenlerini ve Öğrencilerini kutladığını belirtti.