5 Haziran Dünya Çevre Günü
08 Haziran 2015
Giresun Valisi Sn. Hasan KARAHAN, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle kendisini ziyaret eden heyeti makamında kabul etti. Heyette, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Cengiz VAROL ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personeli yer aldı. Ziyaret sırasında Sn. Hasan KARAHAN’a çiçek takdim edildi.
 
Ziyaret sırasında konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Cengiz VAROL, 1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olarak kabul edildiğini ve 5–11 Haziran haftasının da Çevre Haftası olarak kutlandığını belirterek, “Bu vesile ile her vatandaşın, çevreci olması ve bu sorumluluğu taşıması, çevremizi koruma çabası içinde olmasını diliyorum” dedi. İl Müdürümüz Cengiz Varol , Çevre Haftası dolayısıyla yapılacak etkinlikler hakkında Sn. Hasan KARAHAN’a bilgi verdi.
 
Sn. Hasan KARAHAN ise 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutlayarak, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmanın hepimizin sorumluluğu olduğunu, Çevre Haftası nedeniyle düzenlenecek etkinliklerin bu konudaki farkındalık ve bilinci artırmada önemli bir rolü olacağını kaydetti. Daha yaşanabilir bir çevre için herkesin daha duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Valimiz Hasan KARAHAN, çevrenin korunması bilincinin çocuk yaşta yerleşmesi gerektiğini söyledi.